et en

News

Print
25.05.2023

Kogenud sõitjate kõrval on stardis palju noorrattureid

Sellel laupäeval toimuva Ladies Tour of Estonia naiskondadest leiab mitmeid pikaajalise kogemusega rattureid, aga ka alles oma esimesel rahvusvahelisel sõidul startivaid noorsportlasi. 

Ladies Tour of Estonia 2022. Autor: Hendrik Osula

Kõigis naiskondades on vähemalt kaks alla 23-aastast ratturit. Nii mõnigi neist stardib oma elu esimesel rahvusvahelisel UCI 2.1 kategooriaga sõidul. Noorratturite kõrval leiab rahvuskoondiste ridadest ka sõitjaid, kes igapäevaselt kuuluvad mõne profiklubi alla või omavad pikka võistluskogemust. 

 

Carina Schrempf, kes esindab Austria koondist, kuulub Fenix-Deceuninck profitiimi. 28-aastane naine on Eestis käinud võistlemas juba 2015. aastal, kuid seda hoopis teisel alal. Schrempf, kes tegeles varem kergejõustikuga ja oli 10 aastat keskmaajooksja, käis viimati Eestis U23 Euroopa meistrivõistlustel kergejõustikus. Jooksjakarjääri pidi naine lõpetama Achilleuse kõõluse vigastuse tõttu. „Ma lihtsalt armastan rattaga sõita ja ma ei oleks kunagi osanud arvata, et võin sellel spordialal saada profiks,“ sõnas Schrempf. Rattur ootab juba Ladies Tour of Estonial võistlemist koos Austria koondisega, kuhu kuulub teinegi kogemustega rattur, Kathrin Schweinberger, kes sõidab igapäevaselt CERATIZIT-WNT Pro Cycling naiskonnas ja on sel aastal saavutanud kõrge 7. koha ühepäevasõidul Scheldeprijs. „Me sihime laupäeval poodiumikohta,“ kinnitas Schrempf Austria koondise plaane.

 

Pika võistluskogemusega on starti tulemas ka Läti koondise esindaja Dana Rozlapa, kes on seitsmekordne Läti meister eraldistardis. „Ootan tugevat hooaja avamist ja loodan saavutada hea tulemuse, sest Ladies Tour of Estonia on minu esimene võistlus sellel aastal,“ ütles Rozlapa. Rattur sõnas, et loodab oma suure kogemusepagasiga olla väärtuslikuks tiimiliikmeks noorematele ja vähema kogemusega ratturitele. „Ootan head meeskonnatööd ja põnevat võidusõitu koos rahvuskoondisega. Minu jaoks on alati erilise tähendusega rahvussärgis sõitmine ja oma riigi esindamine,“ lisas Rozlapa.


Rattur loodab, et võistlusel eraldub peagrupist jooksikute grupp, kust omakorda selgitatakse välja võitja. „Olen kindel, et munakivitõusul saab otsustavaks, kellel on võimalus võtta sellel aastal võit. Mulle isiklikult munakivi ei meeldi, kuid sellel sõites tuginen oma kogemustele, mida olen omandanud Belgias võisteldes. Tavaliselt on ratturitel, kellel ei ole nii palju kogemust, munakivil keerulisem sõita“, kinnitas lätlane.

 

Rootsi rahvuskoondise ridadest leiab valitseva Rootsi grupisõidu meistri Jenny Rissvedsi, kes tegi eelmisel aastal Rootsi meistrivõistlustel tugeva soolosõidu ja edestas lähimat konkurenti kuue minutiga. 28-aastane Rissveds on sellel aastal ka juba oma võiduarve avanud, saavutades üldvõidu Tšehhis toimunud naiste mitmepäevasõidul Gracia-Orlová. Samal võistlusel on näidanud naine tugevat minekut ka eelmisel aastal, kui lõpetas sõidu teisena.
Lisaks rootslannale on sellel aastal toimunud Gracia-Orlová mitmepäevasõidul näidanud head minekut ka Ukraina rahvuskoondise esindaja Yuliia Biriukova, kes saavutas kokkuvõttes 10. koha. TOP 10 kohti on sellel aastal ukrainlannal veelgi. Giro Rosa Mediterraneo mitmepäevasõidul saavutas ta kaheksanda koha ja La Classqiue Morbihan ühepäeva sõidul seitsmenda koha.

 

Soome koondise esindajatest tasub äramärkimist Lotta Henttala. 33-aastane naine esindab 2023. aastal igapäevaselt AG Insurance - Soudal Quick-Step naiskonda. Selle aasta märtsikuus peetud naiste kõrgeima kategooria võistlusel Miron Ronde van Drenthe saavutas Henttala kuuenda koha ja ühepäevasõidul Danilith Nokere Koerse WE samuti kuuenda koha. Aasta alguses peetud mitmepäevasõidu Setmana Ciclista-Volta Comunitat Valenciana Fèmines saavutas ta nii esimesel kui ka teisel etapil kõrge teise koha.

 

Pikaajalise kogemusega ratturite kõrval asub starti ka Leedu koondis, kuhu kuulub valitsev Leedu juuniorklassi meister eraldistardis Skaiste Kamile Mikasauskaite.
Eesti naiskondade ridades on enim juuniorklassi rattureid Lõuna-Eesti Rattaklubi mixed team koosseisus, kuhu kuulub ka 36-aastane Laura Lepasalu. Tiimiliikmena on ta kindlasti noorratturitele suureks abiks, sest omab kuhjaga kogemust ja sõiduvaistu, kuna on treeninud Prantsusmaal ja jõudnud lausa profilepinguni.
Eesti koondise koosseisus sõidavad noorratturid Elisabeth Ebras ja Laura Lizette Sander, kes alles eelmisel aastal võistlesid juuniorklassis ja olid tugevad konkurendid teineteisele nii grupisõidus kui ka eraldistardis.

 

 

Tutvu kõigi osalevate naiskondade ja nende liikmetega SIIN.

Võidusõidu ajakava leiad SIIT

  • Grand sponsors:

  • Grand sponsors:

  • Supporters:

  • Media Partner:

  • Official Car:

  • Supporting institutions:

  • Leader jerseys:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Phone: +372 515 0360     Fax: +372 7422 536     E-mail: tartumaraton@tartumaraton.ee