Uudised

Prindi
27.05.2023

Ladies Tour of Estonia võitis Ukraina rattur, Kristel Sandra Soonik tuli finišis kolmandaks

Ladies Tour of Estonia (111,7 km) võitis tugeva soolosõidu teinud urkaina rattur Olga Shekel. Grupifinišis sprintis teisele kohale austerlanna Kathrin Schweinberger ning kolmanda koha sai eestlanna Kristel Sandra Soonik.

Ladies Tour of Estonia 2023. Autor: Adam Illingworth

Tänast Ladies Tour of Estonia sõidukäiku mõjutas tugev tuul, mis tegi sõidu raskeks ja põnevaks. Kuni kruusalõiguni püsis peagrupp koos. Kui sõidu lõpuni oli jäänud 40 km eraldus peagrupist 6-liikmeline juhtgrupp, kuhu kuulus ka tänane võitja Shekel. Ukrainlanna, kes oli terve sõidu vältel väga aktiivne, võttis ligi 25 km enne finišit ette soolorünnaku. Kuigi jälitajad jõudsid talle vahepeal väga lähedale, suutis Shekel oma edu jälitajate ees hoida ja finišeeris uhkes üksinduses ajaga 2 tundi ja 44 minutti,
Ukrainlannat jälitanud 11-liikmeline grupp kaotas võitjale 46 sekundit.

 

„Mul on tore Tartus tagasi olla. Võistlesin siin viimati 8 aastat tagasi U23 Euroopa meistrivõistlustel ja sain eraldistardis hõbemedali. Olen õnnelik, et saan siin taas oma tiimiga sõita ja tänan väga hea võistluse eest“, sõnas Olga Shekel.
Kathrin Schweinberger, kes on samuti Eestis osalenud 2015. aastal toimunud Euroopa meistrivõistlustel grupisõidus, kordas Shekeli sõnu ja kinnitas, et tal on meeldiv Eestis tagasi olla. „Ma tean, et see on kaunis regioon ja siin on head teed. Meil oli naiskonnaga väga tore sõita ja oleme poodiumikoha üle õnnelikud. Tuleksin järgmisel aastal siia võimalusel kindlasti tagasi,“ lausus Schweinberger.


Eelmisel aastal teise koha saavutanud Kristel Sandra Soonik sprintis end kolmandale kohale. „See oli miinimum, mille järgi Eesti rahvuskoondis tuli. Selle aasta võistlus oli kindlasti põnevam ja raskem kui eelmisel aastal, sest jagus mitmeid küljetuule lõike ja grupis toimus palju rünnakuid,“ jagas Soonik oma võistlusjärgseid emotsioone. Sõidu keskpaigas pärast kruusasektorit toimus Soonikul ärev moment, kui tema ratta käiguvahetaja lakkas töötamast. Probleem küll lahendati, kuid rattur pidi nägema palju vaeva, et jõuda tagasi peagruppi. „Ma mõtlesin, et nüüd on kõik. Mul ei olnud varuratast ja ma ei oleks kujutanud ette, et oleksin pidanud kellegi teise rattaga sõitma,“ sõnas Soonik.

 

Parim noorrattur oli samuti Kristel Sandra Soonik.

 

Võistluse lõpetas 33 ratturit.

Tänaseid tulemusi näeb SIIN .
 

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee