Uudised

Prindi
19.05.2023

Ladies Tour of Estonial stardib rekordarv Eesti naisrattureid

27. mail toimuval Ladies Tour of Estonial stardib kokku neli Eesti ratturitest koosnevat naiskonda. Lisaks rahvuskoondisele on starti tulemas ka kolm võistkonda, mis on kokku pandud Eesti erinevates klubides sõitvates ratturitest.

Ladies Tour of Estonia 2022. Autor: Adam Illingworth

Eesti koondise kõrval asuvad starti klubi Peloton, Hawaii Express mixed team ja Lõuna-Eesti rattaklubi mixed team. Välja pannakse maksimaalne arv rattureid ehk igasse naiskonda kuulub kuus sõitjat. 

 

Eesti koondise esindaja Kristel Sandra Soonik, kes saavutas eelmisel aastal esmakordselt peetud Ladies Tour of Estonial 2. koha, sõnas, et mullune kõrge koht ei ole tekitanud eraldi pinget selle aasta sõiduks. „Lähen andma endast parimat. Kindlasti ei anna eelmise aasta sõidul osalemine erilist eelist konkurentide ees, ent siiski tunnen rada päris täpselt ja arvan, et lõplik sõit tehakse ära linnaringidel nagu möödunud aastal,“ ütles Soonik.

Eesti koondise esindaja Andri Lebedev lisas, et võistlusrajal mängib olulist rolli tuule suund ja selle tugevus. „Täpse plaani võistluseks paneme paika alles võistluspäeva hommikul,“ sõnas Lebedev.


Lisaks Kristel Sandra Soonikule on hetkeseisuga kinnitatud Eesti koondist esindavateks ratturiteks Liisa Ehrberg, Laura Lizette Sander, Elisabeth Ebras ja Elina Tasane. Viimased kolm tüdrukut sõidavad kusjuures UCI Women’s Teamsi naiskondades. Lebedevi kinnitusel annab nende klubide võistluskalender tugevaid ja kvaliteetseid võistluskilomeetreid, mis muudavad sportlase nii taktikaliselt kui ka füüsiliselt tugevamaks. „Eestis ja üldse Baltikumis on naiste maanteevõistlustega nii nagu ta on. Neid on väga vähe. Kui ratturil ei ole aga UCI tasemel võidusõite, siis on konkurentsis raske püsida,“ nendib Lebedev.

 

Majanduslikult keeruline aeg paneb võistluste korraldajad proovile nii Eestis kui ka välismaal. Lebedevi sõnul on Ladies Tour of Estonia väga märgiline võidusõit Eestis ja väga tänuväärt ettevõtmine Klubi Tartu Maratoni poolt. „UCI sõit, mis toimub kodukamaral, tõstab kindlasti noortel isu treenida ja spordiga tegeleda. Erinevalt meestest, saavad naised sellel sõidul võistelda juba juuniorklassi viimasel aastal. See on just aeg, kui rattur võib hakata mõtlema, kas soovib rattaspordiga tegeleda edasi harrastustasemel või otsustatakse täiskäiguga unistuste poole edasi pürgida.“ Selle aasta Ladies Tour of Estonial osaleb kolm Eesti naisjuuniorit, kes sõidavad Lõuna-Eesti rattakubi mixed team koosseisus.

 

Eesti koondise esindaja Lebedevi sõnul võib Ladies Tour of Estonial osalemine innustada ratturit seadma järjest suuremaid eesmärke UCI võistlustel osalemiseks. „Kui saan siin hakkama, saan ka seal,“ kirjeldab Lebedev ratturite mõttemaailma. Lisaks on Lebedevi sõnul Ladies Tour of Estonia ka heaks hüppelauaks UCI tasemel klubisse saamisel. „Siin saavutatud top 6 koha pealt võib hakata juba sportlikke CV-sid kirjutama,“ kinnitas Lebedev.

 

Ladies Tour of Estonial osalevate naiskondade ja võistlejate nimekirjaga saab tutvuda siin.

Sõidu programmi leiab siit.

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee