Uudised

Prindi
28.05.2022

Ladies Tour of Estonia võitis Poola rattur, Kristel Sandra Soonik tuli grupifinishi võitjana teiseks

Esmakordselt toimunud Ladies Tour of Estonia (111,7 km) võitis poola rattur Agnieszka Skalniak-Sójka. Grupifinishis võitles teise koha välja 20-aastane Kristel Sandra Soonik ning kolmanda koha sai poolakas Karolina Karasiewicz.

Ladies Tour of Estonia võitja. Autor: Adam Illingworth.

Tänane Ladies Tour of Estonia sõideti suuremalt jaolt Tartust väljas. Kuigi oli mitmeid rünnakuid, siis ükski neist ei õnnestunud ning otsustavaks said Tartu linnaringid ehk viimased 25 km. Esimesel linnaringil, Lossi tänava tõusul, ründas Poola rattur Agnieszka Skalniak-Sójka, kellele järgnes Elisabeth Ebras. Ebrasel tekkis ootamatult rattal tehniline rike, mistõttu ei olnud tal võimalik poolaka rünnakuga kaasa minna.

 

Poola rattur sai linnaringidel vahe sisse ning finisheeris uhkes üksinduses ajaga 2 tundi ning 41,49 minutit.

 

Peagrupp jõudis finishisirgele võitjast veidi üle minuti hiljem ning tugevast lõpuheitlusest väljus võitjana Viljandi Rattaklubi kasvandik Kristel Sandra Soonik.

“Meil oli koondisega kindel taktika, keda me eest ära laseme ja keda mitte. Eesti koondis tegi väga head tööd ja vedas mu munakivitõusule esimesena. Sealt paraku ei saanud üksinda eest ära, aga saime pundiga väikse vahe sisse ja see oli lõpuni.  Mul oli ainult vaja finishit oodata ja siis panna,” selgitas Soonik sõitu. Ta lisas, et kuna ta on puhas sprinter, siis oli sellise lahendusega sõidu lõpp talle väga sobilik. “Finish oli pikk ja sile, täpselt mulle,” ütles ta.

 

Parim noorrattur oli Elisabeth Ebras, kes lõpetas üldkokkuvõttes 23. kohaga.

 

Tänaseid tulemusi näeb SIIT.

 

Päev jätkub Tour of Estonia viimase etapi ehk Tartu GP-ga (164,8 km).

 

Pühapäeval toimub  41. Tartu Rattaralli, kus profiratturitega sõidab koos üle 2000 harrastaja. Valikus on 128, 60 ja 27 km distantsid.

 

Kõiki Tour of Estonia etappe ning 41. Tartu Rattarallit kannab üle ERR-i spordiportaal (sport.err.ee). Lisaks on otseülekanded leitavad Tour of Estonia ja Tartu Maratoni Klassiku Facebooki lehtedelt.

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee